Комітет з місцевого самоврядування заслухає на своєму засіданні Фокіна

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вирішив запросити на своє засідання першого заступника голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна.
Про це розповів голова комітету, народний депутат від ”Слуги народу” Андрій Клочко.
Коментуючи сьогоднішнє засідання комітету, він повідомив, що сьогодні члени комітету проголосували за запрошення Фокіна, але поки що без визначення чіткої дати.
”Рішення комітету ухвалене, але без дати. Його треба погодити з Фокіним, його треба погодити з членами комітету, – на яку це дату. Найближчий комітет – це 16 вересня”, – сказав Клочко.
Як відомо, Фокін в інтерв’ю виданню ”Страна” заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині.
Про свою позицію щодо особливого статусу Фокін заявив, відповідаючи на запитання про амністію бойовиків. На його переконання, з обох сторін було скоєно багато злочинів, які повинні бути розслідуванні, а винні мають бути покараними.
”Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців та командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, розв`язати питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу”, – заявив Фокін.
Також він висловив готовність їхати на окуповану частину Донбасу для перемовин з бойовиками, якщо таке доручення дасть президент або парламент. За його словами, цю ідею підтримує й очільник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що висловлювання Фокіна щодо ”особливого статусу” для всього Донбасу та амністії бойовиків не відображають офіційної позиції делегації України.
За словами Єрмака, більшість позицій, які висловив Фокін, по суті, відображають положення перших і других Мінських домовленостей.
Керівник Офісу президента наголосив, що амністія не може стосуватися осіб, які скоювали воєнні злочини, захоплювали заручників, катували та вбивали полонених, торгували людьми, брали участь у фінансуванні тероризму та вчиняли деякі інші тяжкі злочини.
За словами Єрмака, Мінські угоди та пропозиції української делегації з доопрацювання законопроекту про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО не передбачають особливого статусу для всього Донбасу – йдеться виключно про тимчасово окуповані райони.