Джонсон вважає, що торговельна угода з ЄС ще можлива

Великобританія ще може укласти з ЄС угоду про вільну торгівлю, але ні за яких умов не буде ставити під загрозу свою незалежність і готова до варіанту відсутності угоди.

Про це йдеться в заяві прем’єр-міністра Сполученого Королівства Бориса Джонсона.

“Є ще угода, яку можна досягти. Ми будемо напружено працювати в вересні, щоб домогтися цього. Вона має в основі розумну пропозицію про стандартну угоду про вільну торгівлю, таку, яку ЄС досяг з Канадою і з багатьма іншими країнами. Навіть на цій пізній стадії, якщо ЄС готовий переосмислити свої позиції і погодитися з цим, я буду радий”, – йдеться в заяві Джонсона, опублікованому напередодні вирішального етапу переговорів Лондона і Брюсселя. Він стартує 8 вересня.

“Але заради досягнення цієї мети ми не можемо поступитися тим, що лежить в основі незалежності держави, і не будемо цього робити”, – попередив Джонсон.

Він чітко зазначив 15 жовтня – дату, на яку заплановано саміт ЄС, як крайній термін для досягнення угоди.

“ЄС дуже чітко сформулював графік. Я теж. Щоб угода могла вступити в силу до кінця року, необхідно, щоб домовленість з нашими європейськими друзями була досягнута до часу проведення саміту ЄС 15 жовтня. Так що немає сенсу думати про терміни після цієї дати. Якщо ми не зможемо домовитися до цього моменту, то я не думаю, що між нами буде угода про вільну торгівлю, ми всі повинні будемо прийняти це і рухатися далі”, – йдеться в заяві глави уряду.

Великобританія прагне укласти з ЄС угоду про вільну торгівлю. Це дозволяє здійснювати практично повністю безмитну торгівлю, але вводить ряд митних перевірок товарів і не охоплює важливий для Великобританії ринок послуг. Але якщо це не вийде, то Лондон готовий торгувати з ЄС і на менш вигідних для себе умовах.