Євросоюз продовжує роботу над списком санкцій по Білорусі

Євросоюз продовжує роботу над списком осіб щодо яких планується ввести санкції у зв’язку з ситуацією в Білорусі, яка виникла після президентських виборів, сказав представник прес-служби ЄК і зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано.

Раніше агентство Рейтер з посиланням на трьох дипломатів ЄС повідомило, що Євросоюз до середини вересня має намір ввести економічні санкції проти 31 білоруського чиновника, включаючи главу МВС Білорусі.

“Робота триває. Ми введемо санкції”, – сказав він на брифінгу.

“Робота йде дуже інтенсивно… Ми сподіваємося, що це буде дуже швидко”, – відповів він на питання, коли санкції можуть бути прийняті.

Раніше ЄС оголосив, що не вважає минулі в Білорусії президентські вибори справедливими і чесними, а також відмовився визнавати їх результати. Крім того, лідери ЄС домовилися про введення індивідуальних санкцій по Білорусі за застосування насильства проти демонстрантів і, як вважають в Євросоюзі, фальсифікацію виборів.

Масові протестні акції опозиції почалися по всій Білорусії 9 серпня, після виборів президента, на яких переміг чинний лідер Олександр Лукашенко – за даними ЦВК, він набрав 80,1% голосів. У перші дні акції придушувалися силовиками, відносно протестуючих, не згодних з результатами, застосовували сльозогінний газ, водомети, світлошумові гранати, гумові кулі. Потім правоохоронні органи припинили розганяти мітинги і застосовувати силові методи. За офіційними даними, за перші дні понад 6,7 тисячі осіб було затримано. Як повідомляло МВС республіки, в ході заворушень постраждали сотні людей, серед них понад 130 співробітників правоохоронних органів. Влада офіційно підтвердили загибель трьох учасників протесту.