Організація Amnesty International звинувачує владу Мальти у жорстокому поводженні з мігрантами

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинувачує владу Мальти у жорстокому поводженні з мігрантами.

Про це йдеться в оприлюдненій 7 вересня на порталі організації доповіді “Мальта: хвилі безкарності. Порушення прав людини на Мальті і відповідальність Європи у центральному Середземномор’ї”.

У доповіді стверджується, що влада Мальти вдається до “небезпечних і незаконних” практик з метою депортації мігрантів-біженців, що, з високою ймовірністю, може призвести до їх загибелі. Серед таких заходів AI називає незаконне повернення біженців до Лівії, перенаправлення човнів з біженцями до Італії і незаконне утримання сотень осіб на погано обладнаних поромах за межами мальтійських територіальних вод.

Човен з мігрантами біля данського танкера Maersk Etienne біля берегів Мальти

Amnesty International також нагадує, що після підписання у травні Мальтою угоди з Лівією щодо недопущення біженців з цієї країни, мігранти з Лівії стикаються з ще більш жорстоким поводженням щодо себе після повернення до лівійських таборів.

“Мальта вдається до ще більш підлої і незаконної тактики для ухилення від відповідальності перед людьми, які потребують допомоги”, – наголошується у доповіді правозахисників. Сам факт співпраці ЄС з Лівією щодо прикордонного контролю вже є ганебним, але відправлення людей назад до Лівії – це вже зовсім ненормально”, – зазначають у Amnesty International.

Водночас у доповіді зазначається, що від початку року Мальта прийняла 2161 нелегального мігранта, і що ресурси і зусилля, які така маленька країни на це виділила, без сумніву, мають значення. Втім, правозахисники зауважують, що це не звільняє Мальту від відповідальності за надання безпечного притулку тим особам, які були врятовані владою Мальти. Як приклад Amnesty International наводить ситуацію з данським танкером Maersk Etienne, який прийняв на борт 27 біженців на прохання влади Мальти, і яким вже місяць відмовляють у дозволі зійти на берег.