Влада Білорусі має план із вирішення політичної кризи в країні

Влада Білорусі представила Росії й ОБСЄ план із вирішення політичної кризи в країні.

За даними видання, план був представлений ще 28 серпня на спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, присвяченому ситуації в Білорусі.

Повідомляється, що план включає в себе проведення конституційної реформи до 2022 року, ослаблення влади президента на користь уряду і парламенту, а також повторні вибори президента і парламенту після прийняття поправок до конституції.

Представник Білорусі заявив, що конституційна реформа – це єдиний спосіб провести нові вибори до закінчення терміну чинного президента. Він також відзначив, що офіційний Мінськ не збирається вступати в переговори з опозицією, оскільки це має на увазі діалог про передачу влади, а вона в країні “стабільна”.

Відзначається, що конституційна реформа буде проходити у форматі національного діалогу. При цьому, за словами представника Білорусі, буде забезпечена лібералізація політичної системи, а частина повноважень президента передана парламенту. Також зміниться партійна система: роль партій підвищиться, зміниться виборче законодавство.

Усі рішення будуть прийняті на референдумі, наголосив дипломат.

“По суті, це те ж саме, що пропонує опозиція, але в більш спокійній обстановці”, – пояснив співрозмовник видання. Він додав, що Лукашенку потрібно за цей час забезпечити собі безпеку і гарантії непереслідування.

При цьому Лукашенко визнав, що “трохи пересидів” на посаді президента, і заявив, що готовий провести реформу конституції, після якої не виключив проведення дострокових президентських виборів.