США перекинуть виведені з ФРН війська в інші країни Європи

Сполучені Штати мають намір передислокувати виведені з Німеччини американські війська в інші країни Європи.

Це підтвердив у вівторок міністр Сухопутних військ США Райан Маккарті.

“У Німеччині розміщено понад 34 тис. військовослужбовців. Приблизно 10 тис. з них будуть збудовані в бойові порядки по всьому європейському континенту [тобто виведені з ФРН]. Це робиться для того, щоб зміцнити союзників в рамках партнерства в НАТО, щоб, безумовно, сприятиме підвищенню їх ефективності”, – сказав Маккарті, виступаючи на інтернет-семінарі, який був організований американським фондом імені Рональда Рейгана.

З точки зору міністра, зазначені плани дозволять США посилити стримування Росії. “Це дає нам набагато потужнішу диспозицію на всьому континенті, щоб акцентувати стримування. Оскільки стримування – це ключ: наявність людей на місці, щоб посилати сигнал, що ми стоїмо пліч-о-пліч з союзниками, відобразимо будь-яку загрозу. Це створює початковий буфер між нами і найближчим до нас конкурентом. Але це також посилає максимально потужний сигнал союзникам, що полягає в тому, що ми розміщуємо синів і дочок Америки і їх сім’ї [безпосередньо] “на землі”, пліч-о-пліч [з військами приймаючої сторони] “, – зазначив Маккарті.

Він ствердно відповів на уточнююче запитання про те, чи будуть, залишають ФРН сили США, перебазовано в інші частини Європи. “Вони будуть збудовані в бойові порядки по всьому континенту, вірно”, – заявив міністр Сухопутних військ США. Що займає цей пост цивільна особа не є членом президентського кабінету і підпорядковується шефу Пентагону.

Міністр оборони США Марк Еспер оголосив 29 липня про виведення з Німеччини 11,9 тис. американських військовослужбовців. За словами Еспера, приблизно 6,4 тис. з них повернуться на батьківщину, близько 5,6 тис. будуть передислоковані в Італію та Бельгію, при цьому в ФРН залишаться максимум 25 тис. військовослужбовців США. Про підготовку таких планів попереджав в середині червня президент США Дональд Трамп, який неодноразово критикував Німеччину за те, що вона, на його думку, не витрачає достатньо коштів на підтримку колективної оборони НАТО.

Американська влада також неодноразово заявляли спочатку про намір перекинути частину виведених з ФРН сил в азіатсько-тихоокеанський регіон з метою посилення стримування Китаю. Однак потім про такі плани адміністрація США згадувати перестала. Судячи з усього, тепер мова йде тільки про передислокацію цих сил до інших держав Європи.