Кабмін посилив покарання для порушників земельного законодавства

Кабінет міністрів України посилив покарання для порушників земельного законодавства, а саме: за самовільне зайняття ділянок, використання земельних ділянок не за призначенням, за зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Уряд запроваджує ефективний механізм боротьби з порушниками земельного законодавства, збільшивши розрахунок збитків, орієнтовно, втричі. Це зробить порушення земельного законодавства економічно невигідним», – наводяться в повідомленні слова заступника міністра Тараса Висоцького.

За його словами, на сьогодні деякі сільгоспвиробники порушують порядок використання земельних ділянок – обробляють пасовища та самовільно захоплюють державні землі. При цьому чинний розрахунок збитків, завданих державі, не перевищує доходів від використання земель.

Повідомляється, що реалізація відповідної постанови уряду сприятиме зменшенню кількості правопорушень у сфері охорони та використання земель, а також збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів від сплати платежів за землю.

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру має намір публікувати в кадастровій карті України інформацію про сплату податків із земельних ділянок.