В Україні торгують довідками про відсутність COVID-19 для виїзду за кордон

В Україні почали продавати довідки про негативний тест ПЛР на коронавірус COVID-19 для можливості виїхати за кордон.

Про це сказав директор медичної лабораторії Синево Микола Скавронський.

“На сьогоднішній день ПЛР-тести роблять як для виявлення вірусу, так і виконуючи формальні вимоги для виїзду за кордон або виходу з карантину. Що стосується здачі тестів для виїзду за кордон, то зараз на ринку вже існує деяка торгівля довідками “негативного результату ПЛР для виїзду закордон”, – сказав він.

За його словами, наразі “за такими схемами вже працюють деякі туроператори, пропонуючи за умовно невеликі гроші туристам оформлення необхідної довідки навіть без здачі аналізу”.

Водночас він допускає зниження попиту і цін на ПЛР-тести.

“Тільки-но буде внесено зміну до законодавства і ПЛР стане не єдиним обов’язковим для встановлення діагнозу тестом, а наприклад, можна буде робити аналіз на антиген до коронавірусу, ціна на які буде в рази нижчою, це приведе до того, що ринок ПЛР-аналізів за завищеними цінами відразу впаде, оскільки ПЛР-тести втратять свою ексклюзивність”, – прогнозує Скавронський.

Зазначено, що за попередній тиждень в Україні провели понад 157 тисяч ПЛР-досліджень. Близько 20% з них (30,47 тис.) провели сім приватних лабораторій. Вартість таких тестів становить 700-2,5 тисяч гривень.