Навального отруїли вдосконаленою речовиною групи “Новачок”

Російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний “новою вдосконаленою” версією хімічної речовини групи “Новачок”.

Про це повідомив тижневик Die Zeit з посиланням на інформовані джерела. Офіційного підтвердження цієї інформації немає.

За даними видання, цей хімагент до нападу не був відомий експертам, однак він є “більш шкідливим і смертоносним, ніж вже відомі” речовини, представлені в сімействі “Новачок”.

Хімагент могли додати в чай ​​або нанести на поверхню чашки
Як зазначає газета, сліди даної речовини були знайдені на руках Навального і на шийці пляшки з водою, з якої він пив. Видання відзначає, що цей новий варіант “Новачка” діє повільніше, ніж відомі раніше.

За версією німецької сторони, один з агентів Федеральної служби безпеки Росії, який стежив за Навальним, або спеціально прибув до Томська агент будь-якої з інших російських спецслужб, додав отруту в чай, який Навальний пив в аеропорту, або наніс його на поверхню чашки.

У Берліні вважають, що політик повинен був померти ще на борту літака. Той факт, що він вижив, за даними німецьких спецслужб, пояснюється “лише збігом вдалих обставин”: швидкою реакцією пілота, який вчинив вимушену посадку лайнера, і лікарів в Омську, які вкололи Навальному атропін.

Die Zeit: Операцію могли провести тільки спецслужби
Аналізи Навального вивчалися в лабораторії бундесверу, що знаходиться в Інституті фармакології і токсикології в Мюнхені. Німецькі експерти вважають, що операцію із застосуванням настільки “смертельної і складної отрути” могла провести тільки російська спецслужба. Подібний “двокомпонентна отрута” не змогли б синтезувати звичайні злочинці, оскільки для його створення потрібно наявність спеціальної лабораторії, пише видання.

Операцію іноземних спецслужб по відношенню до Навального німецька сторона також вважає “неприпустимою” в умовах того, що російського опозиціонера постійно тримала під контролем ФСБ.

“Все це дозволяє зробити тільки один правдоподібний висновок: саме Кремль віддав наказ позбутися небажаного критика”, – резюмує Die Zeit.

“Його хотіли змусити замовкнути, і я від імені всього уряду Німеччини засуджую це найжорсткішим чином”, – відзначала раніше канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel).

Навального вивели з коми
Засновнику Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексію Навальному стало погано 20 серпня на борту літака, що летів з Томська в Москву. Лайнер здійснив екстрену посадку в Омську, де політика госпіталізували. 22 серпня по бажанню родичів Навального його доставили для лікування в Німеччину, в берлінську клініку “Шаріте”. Політик перебував в комі 19 днів.

Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт 2 вересня, а потім і канцлер ФРН Ангела Меркель зробили заяви про те, що Олексій Навальний був отруєний бойовою нервово-паралітичною речовиною з групи “Новачок”.

“Спеціальна лабораторія бундесверу представила чіткий результат: Олексій Навальний став жертвою замаху із застосуванням хімічної нервово-паралітичного речовини сімейства “Новачок”, – сказала Меркель.

Москва заперечує всі звинувачення в причетності до замаху на Олексія Навального. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, Кремль “не схильний приймати жодних звинувачень”.

“Ми, безумовно, зацікавлені у встановленні причин події з берлінським пацієнтом”, – заявив він 3 вересня.