У Криму фермерів оштрафували за використання підземних джерел води

У підконтрольному Росії Міністерстві екології та природних ресурсів Криму стверджують, що інспектори відомства виявили 3 факти видобутку підземних вод без ліцензії на право користування надрами на території Совєтського району.

«Під час рейдового обстеження земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, встановлені факти облаштування водозабірних свердловин з метою видобутку підземних вод для зрошення сільськогосподарських культур, без ліцензій на право користування надрами», – повідомив очільник відомства Геннадій Нараєв, пишуть Крим реалії.

За його даними, виписаний штраф на суму 9000 рублів і виписані приписи про неприпустимість проведення робіт з видобутку (вилучення) підземних вод із свердловин без ліцензії.

«Безліцензійний видобуток підземних вод, з порушенням технології відбору води та санітарно-гігієнічних умов експлуатації водозабірних споруд, призводить до виснаження і забруднення водоносних горизонтів, а в подальшому до погіршення їх якості та скорочення запасів», – пояснюють у відомстві.

Підтвердження цієї інформації з інших джерел немає. Коментарі тих, хто нібито незаконно використовував свердловини, відсутні.

У Криму створена міжвідомча робоча група з використання підземних вод, що залягають у карстових порожнинах, а також у колодязях та інших гідротехнічних спорудах.

З понеділка, 7 вересня, в Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху й обміління водоймищ починається третій, найсуворіший, етап обмежень подачі води.

З опівночі понеділка, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Влада Сімферополя опублікувала карту, де вказано місце розташування місткостей із водою.

У російському уряді Криму повідомили, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Під час візиту до Криму 27 серпня президент сусідньої Росії Володимир Путін сказав, що питання водопостачання півострова «ще треба вирішувати».

Українська влада неодноразово заявляла про те, що водопостачання анексованого Криму буде відновлене тільки після деокупації півострова.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку та підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові. Влада Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.