В Узбекистані заявили про плани виробляти взуття Nike і Adidas

В Узбекистані планують виробляти взуття відомих брендів Nike і Adidas, розповів в інтерв’ю виданню Review.uz голова асоціації “Узчармсаноат” Фахріддін Бобоєв.

“Є домовленість з провідними компаніями Nike і Adidas про вихід на наш ринок. Виробництво спортивного взуття буде налагоджено в Андижанскій області. На заводі ТОВ СП SinoInternational на умовах аутсорсингу планують випускати 3 мільйони пар кросівок під всесвітньо відомим брендом”, – сказав він.

Фахріддін Бобоєв зазначив, що Узбекистан володіє достатнім обсягом якісної шкіряної сировини, а також більш дешевою робочою силою. За його словами, “всі ці переваги” необхідно донести до потенційних партнерів, тоді вийде збільшити число всесвітньо відомих брендів, які виробляють продукцію в Узбекистані.

Глава асоціації окремо заявив про плани по перетворенню Узбекистану в виробничий хаб Центральної Азії. За задумом Бобоєва, в країну з сусідніх країн будуть поставляти шкіряну сировину для подальшої переробки і випуску готової продукції з високою доданою вартістю.

Він додав, що протягом наступних трьох-п’яти років вони мають намір відкрити 15 нових експортних ринків, переважно в країнах Європи і Південно-Східної Азії.

Асоціація “Узчармсаноат” займається питаннями підвищення експортного потенціалу шкіряно-взуттєвої і пушно-хутряної галузей. У неї входять компанії, які займаються заготівлею, зберіганням і переробкою шкіряної, хутрової сировини і вовни, виробництвом виробів з вовни, каракулю і штучної шкіри, шкірогалантерейної продукції, взуття.

У 2012 році з ініціативи ряду міжнародних організацій був введений бойкот для узбецької бавовни: понад 130 світових брендів відмовилися його купувати через використання примусової праці бюджетників і дітей. Президент Шавкат Мірзієєв після приходу на пост президента підписав закон, що забороняє примусову працю в країні. Влада останні кілька років намагаються скасувати бойкот, і це є пріоритетним завданням уряду.