Сербія відмовилася від військових навчань з Росією і Білоруссю

Уряд Сербії прийняв рішення заморозити всі військові навчання з усіма партнерами протягом півроку. Про це заявив міністр оборони Олександр Вулін.

“У найближчому майбутньому ми не будемо брати участь у військових маневрах або в військових активностях ні разом з НАТО, ні разом з ОДКБ, ні з Росією, ні з США, ні з Китаєм, ні з ЄС, ні зі Сходом, ні із Заходом», – цитує телеканал РТС заяву Олександра Вулін.

За його словами, участь сербських військових у миротворчих операціях буде розглянуто окремо і в разі потреби призупинено.

Міністр оборони пояснив, що Сербія прийняла таке рішення через тиск Євросоюзу. За його словами, рішення або дії сербської сторони не дають ніякого приводу європейським партнерам для такої поведінки.

«Від нас вимагають, ціною відмови від нашого європейського майбутнього і ще більш сильного тиску на нашу політику, на наш народ в Косово і Метохії та Республіці Сербській, щоб ми покинули заплановані військові навчання з Білоруссю», – заявив Вулін.

Він нагадав, що Сербія на підставі відповідного рішення парламенту є нейтральною державою.

«Щоб зберегти військовий нейтралітет і уникнути або хоча б зменшити наслідки посилених нападу на країну, на нашу політику і економіку уряд прийняв рішення припинити протягом шести місяців всі військові навчання і всі заходи з партнерами, без різниці про кого йде мова», – сказав міністр оборони Сербії.

Нагадаємо, що раніше було заплановано участь сербських військових в білорусько-російсько-сербських навчаннях «Слов’янське братство – 2020», які в цьому році проходять в Білорусії.