США проведуть понад 40 випробувань гіперзвукових озброєнь в найближчі 4 роки

Пентагон має намір провести в найближчі чотири роки понад сорока випробувань гіперзвукових озброєнь з прицілом на їх остаточне доведення і передачу в війська.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони США Девід Норкуіст.

“Протягом наступних чотирьох років ми проведемо більш 40 льотних випробувань, щоб розробити сімейство гіперзвукових озброєнь і передати його нашим бойовим частинам”, – заявив перший заступник глави американського військового відомства.

Крім того, він зазначив, що США активізують створення раніше заборонених ракет середньої і меншої дальності. Реалізація таких задумів стала можливою після того, як Сполучені Штати вийшли з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

“Тепер, коли ми вийшли з ДРСМД, міністерство оборони демонструє швидкий прогрес в напрямку розгортання ракет наземного базування”, – сказав Норкуіст, виступаючи на інтернет-конференції, організованої тижневиком Defense News.

“Ми, – нагадав заступник міністра, – вже провели два первинних льотних випробувань перш заборонених прототипів крилатою і балістичної ракет в звичайному оснащенні”. Про ці два випробуваннях Пентагон раніше звітував публічно.

Виконання своїх зобов’язань в рамках ДРСМД США призупинили 2 лютого 2019 року на підставі порушення договору Росією. Вперше в його недотриманні Вашингтон звинуватив Москву в липні 2014 року. За версією адміністрації США, порушенням договору стало створення Росією ракети 9М729. Москва такі висновки Вашингтона відкидала і пред’являла цілий ряд зустрічних претензій щодо виконання американською стороною договору, що зачіпають, наприклад, елементи системи протиракетної оборони (ПРО) США в Європі. У ситуації, що склалася США попередили, що відповідно до статті 15 договору вийдуть з нього, якщо Росія не виконає їх певні вимоги, що включали насамперед знищення ракети 9М729. Москва розцінила такі дії Вашингтона як висування явно неприйнятних ультиматумів. 2 серпня 2019 року США вийшли з ДРСМД.