Трамп на рік продовжив дію указу про санкції за іноземне втручання у вибори в США

Президент США Дональд Трамп ще на рік продовжив дію виконавчого указу, що передбачає застосування односторонніх санкцій щодо іноземних організацій і осіб за втручання в хід американських виборів.

Про це йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою Білого дому.

“Я продовжую на один рік надзвичайний стан в країні, який був оголошений виконавчому указі 13848 в зв’язку з загрозою іноземного втручання у вибори в США і підривом довіри громадськості до них”, – йдеться в поширеній заяві американського лідера.

“Хоча не було ніяких доказів того, що іноземна держава змінювала результати голосування або впливала на підрахунок голосів в ході будь-яких виборів в США, іноземні держави історично прагнули отримувати вигоду з американської вільної і відкритої політичної системи”, – стверджує президент.

У заяві наголошується, що розвиток цифрових технологій в останні роки “створило значні уразливості і збільшило масштаби та інтенсивність загрози іноземного втручання”.

“Здатність осіб, які перебувають за межами США, втручатися і підривати довіру громадськості до виборів в США, в тому числі шляхом несанкціонованого доступу до виборчої інфраструктурі та інфраструктури передвиборних штабів, а також через приховане поширення пропаганди та дезінформації, продовжує представляти особливу і надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США. З цієї причини дію надзвичайного стану, оголошеного 12 вересня 2018 року, має бути продовжена”, – вважає Трамп.

Підписаний два роки тому указ про санкції за втручання у вибори зобов’язує директора національної розвідки країни регулярно оцінювати загрози можливого іноземного втручання у вибори. Документ також вимагає від Держдепартаменту та Міністерства фінансів США надавати президенту рекомендації з питання про введення санкцій відносно країн або осіб, які можуть бути причетні до втручання у вибори.

Як пояснив раніше держсекретар Майкл Помпео, указ передбачає введення “обов’язкових санкцій відносно іноземних осіб, участь яких у втручанні в американські вибори було встановлено”. Розпорядження також передбачає застосування “додаткових заходів” проти країн, які “підривають економіку країни або втручаються в неї”.