Адвокати Трампа звернулися до Апеляційного суду

Президент США Дональд Трамп подав позов до Апеляційного суду, вимагаючи заборонити виконувати рішення суду нижчої інстанції, який зобов’язав його надати слідству податкові декларації за останні вісім років.

Рішення суду пов’язане з розслідуванням діяльності бізнес-структур президента.

Захист Трампа стверджує, що рішення суду політично мотивоване.

Слухання призначені на 25 вересня. Адвокати Трампа повідомили, що якщо Апеляційний суд не підтримає позов, вони оскаржать його у Верховному суді США.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, юристи президента США просять Верховний суд не оприлюднювати його податкові декларації. Прокуратура хоче перевірити законність виплат, які президент робив до 2016 року.

Нью-йоркський апеляційний суд постановив, що фінансові консультанти Трампа повинні надати слідчим органам його податкові декларації. Документи за період з 2011-го по 2018 роки запросив нью-йоркський прокурор Сайрус Венс. Юристи Трампа натомість зазначають, що президент має імунітет щодо кримінального переслідування, поки він обіймає посаду глави держави.

Вимога оприлюднити податкові декларації пов’язана з імовірними виплатами кільком жінкам, які зазначали, що мали сексуальні стосунки із Трампом. Повідомляється, що ці виплати могли здійснюватися перед президентськими виборами 2016 року. Прокуратура заявила, що має переглянути фінансові документи Трампа, аби визначити, чи були будь-які транзакції нелегальними. Трамп усіляко опирається вимогам оприлюднити свої податкові декларації. Він є першим президентом США з часів президентства Річарда Ніксона, який відмовляється публікувати свою фінансову звітність.

Попередні шість президентів США – три республіканця і три демократа – оприлюднили свої податкові декларації.