Мін’юст США просять перевірити факти видалення командою Мюллера даних з телефонів

Американський сенатор Рон Джонсон (республіканець від штату Вісконсін) просить Мін’юст країни провести перевірку в зв’язку з повідомленнями про те, що члени команди спецпрокурора Роберта Мюллера, який розслідував спроби РФ втрутитись у виборчий процес в США, видалили дані зі своїх службових телефонів.

Про це пише в п’ятницю газета Politico.

Як пояснює видання, раніше американський Мін’юст опублікував документи, згідно з якими помічники Мюллера, як передбачається, стерли дані щонайменше з 15 телефонів, посилаючись на забуті паролі, пошкодження або втрату пристроїв.

“Ці повідомлення тривожні і викликають стурбованість щодо зберігання записів і прозорості. У зв’язку з цим я прошу ваш апарат відкрити розслідування з цього приводу, щоб визначити, яка інформація була стерта, чи було допущено будь-яке порушення, а також кому належали ці пристрої”, – йдеться в листі, направленому Джонсоном генінспектору Мін’юсту Майклу Хоровітцу.

Спецслужби США інкримінують Росії втручання в американський виборчий процес в 2016 році. Розслідуванням цих спроб впливу Мюллер займався майже два роки.

18 квітня 2019 американський Мін’юст оприлюднив підсумкову доповідь, в якій спецпрокурор визнав, що не виявив змови Дональда Трампа з РФ. Сам Трамп неодноразово відкидав підозри в будь-яких неправомірних контактах з російськими офіційними особами в період президентської кампанії. Москва також називала безпідставними твердження про спроби вплинути на хід виборів в Сполучених Штатах.