До кінця вересня «Червоний хрест» пропустять до українських заручників в ОРДЛО

До кінця вересня представники «Червоного хреста» мають потрапити до українців, яких утримують в ув’язненні російські гібридні адміністрації на непідконтрольній Києву частині Донбасу.

Про це заявив керівник офісу президента Андрій Єрмак в Одесі, коментуючи зустріч радників лідерів країн «нормандського формату», що відбулася 11 вересня.

«І ми очікуємо нових досягнень 15-го, коли відбудеться відеоконференція (Тристоронньої контактної групи для переговорів про врегулювання на окупованій частині Донбасу – ред.). Була досягнена домовленість, що до кінця цього місяця буде отриманий безперешкодний доступ «Червоного хреста» на непідконтрольні (Києву – ред.) території до наших громадян, які там перебувають. І ми очікуємо, що це прискорить процес обміну, про який є доручення президента», – заявив Єрмак.

Він також наголосив, що домовленість про припинення вогню була ухвалена в рамках мінського процесу і підтримана країнами «нормандського формату». На зустрічі радників були також присутні посли ОБСЄ Гайді Ґрау і Яшар Халіт Чевік із «мінського формату».

Наступна зустріч радників, за словами Єрмака, має відбутись протягом кількох тижнів.

Як повідомлялося, 11 вересня в Берліні пройшли переговори на рівні політичних радників лідерів країн нормандського формату. Вони тривали 7 годин. Основними темами обговорення були стан виконання рішень Паризького саміту лідерів нормандської четвірки, що відбувся 2019 року, і підготовка до чергової зустрічі на найвищому рівні; режим тиші на Донбасі, просування роботи в Тристоронній контактній групі, обмін утримуваними особами та інші.

Україну на зустрічі представляли віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. До складу делегації також входили представники РНБО, Верховної Ради, міністерств оборони та закордонних справ тощо.