Перехідний період у Малі триватиме 18 місяців

Перехідний період в Малі, протягом якого має пройти докорінне переформатування основ державності, займе 18 місяців.

Про це повідомило в суботу агентство Reuters з посиланням на офіційного представника загальнонаціональної зустрічі військових і лідерів основних політичних і громадських сил країни Мусу Камара.

Учасники зустрічі затвердили хартію перехідного періоду і домовилися, що тимчасовим президентом Малі стане військовий або цивільний, а сам перехідний період займе 18 місяців, зазначив він. За словами Муси Камара, президент на вказаний термін буде обраний призначеною військовими колегією вибірників. Після закінчення перехідного періоду в Малі пройдуть вибори.

У представленому 11 вересня на розгляд учасників зустрічі документі військові пропонували перехідний період строком на два роки. Однак найвпливовіша на поточний день в Малі громадська структура “Рух 5 червня – Об’єднання патріотичних сил” (M5-RFP) на чолі з Імамом Махмудом Дико наполягала на терміні до 18 місяців.

Лідери регіональної організації економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС) на своєму саміті 7 вересня зажадали від малійських військових передати владу цивільним інститутам протягом 12 місяців і призначити президентом цивільну особу.

У Малі 18 серпня стався військовий переворот, який почався з заколоту на військовій базі Каті поблизу столиці країни, міста Бамако. Військові захопили Генштаб, заарештували вище керівництво країни, включаючи президента республіки Ібрагіма Бубакара Кейта, і сформували Національний Комітет порятунку народу (НКСН).

Кейта оголосив про свою відставку, а також про розпуск уряду і парламенту. Глава НКСН полковник Асимі Гоїта був оголошений путчистами “главою держави”. Відповідний “основоположний акт” був опублікований 27 серпня в “офіційному віснику” Малі. Колишній президент Кейта, який переніс 1 вересня інсульт, відбув 5 вересня з країни на лікування в столицю ОАЕ, місто Абу-Дабі.