ВПС США тестують собак-роботів зі штучним інтелектом

Сьогодні стало відомо, що ВПС США провели одне з найбільших в історії навчань з робототехніки з метою розширити використання штучного інтелекту (ШІ) в Збройних силах.

ВПС використовували чотириногих “собак-роботів” для виявлення загроз до того, як їх людські аналоги вийдуть на поле бою.

Створені GhostRobotics, ці роботи типу Vision 60 розробляються як частина інноваційного та розвивається до спільних бойових дій, відомого як Advanced Battle Management System (ABMS), який буде використовувати AI та аналітику даних для виявлення та протидії загрозам американським військовим. Вони призначені для проведення віддаленого спостереження або картування, а також можуть використовуватися для патрулювання периметрів на авіабазах.

В останніх навчаннях під назвою “перехід”, брали участь 70 галузевих команд, 65 урядових команд з кожної служби, включаючи берегову охорону, 35 військових платформ, 30 географічних пунктів і чотири національних випробувальних полігону, і всі вони внесли свій вклад в те, що, за словами офіційних осіб, може стати найбільший спільним експериментом в новітній історії.

“Прийдешні поля битв будуть характеризуватися інформаційним насиченням. Одна з ключових цілей цього походу полягала в тому, щоб надати учасникам запаморочливий масив інформації, який вони могли б синтезувати, як якщо б все відбувалося в реальному житті, — сказав доктор Вілл Ропер, помічник секретаря ВПС США із закупівель і технологій. – Це змусило командувач складу і виконавців довіритися аналітиці даних і ШІ для того, щоб зрозуміти хід битви. Цінність даних як основного військового ресурсу, не менш важливого, ніж реактивне паливо або супутники, — це ключ до війни нового покоління”.

Роботи-собаки були зроблені Ghost Robotics, компанією, що базується в Філадельфії, і називаються Vision 60 UGV, або «автономні безпілотні наземні транспортні засоби». Вони стійкі до бездоріжжя і не бояться роботи в неструктурованому середовищі. Стверджується, що робот, дизайн якого близький до ергономічної структури собаки, більш просунутий, ніж раніше використовувані безпілотні наземні транспортні засоби, з точки зору гнучкості і швидкості, а також можливості передачі цифрових даних. Це також вказує на те, що таким чином збільшується міцність і маневреність роботів.