Прокуратура АРК спільно з поліцією повідомила про підозру учаснику «самооборони Криму»

Прокуратура АР Крим і Севастополя та управління Національної поліції України в АР Крим і Севастополі повідомили про підозру «учаснику незаконного збройного формування «Самооборона Криму» за ч. 2 ст. 260 КК України.

Про це мовиться на сайті прокуратури.

Санкція інкримінованої статті (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої, пишуть Крим реалії.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянин України, будучи учасником незаконного збройного формування «Самооборона Криму», протягом лютого-березня 2014 року, озброєний, проходив «службу» на в’їзді в місто Судак. Підозрюваний здійснював незаконні перевірки документів громадян, обшук їхніх транспортних засобів, а також брав участь у затриманні українських громадян на території півострова», – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, наразі чоловік оголошений у розшук. Його ім’я не розголошується.

На сьогодні немає реакції на інформацію від відповідних відомств анексованого Криму.

Наприкінці липня прокуратура АРК оголосила про підозру двом жителям Криму, яких також називають «учасниками незаконного збройного формування «самооборона Севастополя». Як стверджують у прокуратурі, підозрювані патрулювали місто під час російської анексії півострова.

Раніше прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний повідомив, що наразі ідентифіковано понад тисячу учасників «самооборони Криму».

«Самооборона» Криму з’явилася напередодні анексії півострова і допомагала російській анексії. 11 червня 2014 року підконтрольний Кремлю парламент півострова узаконив цю організацію, ухваливши відповідний закон.

Правозахисники неодноразово заявляли про причетність цього збройного формування до низки злочинів, більша частина з яких досі в Криму не розкрита.