Стан здоров’я Навального покращився

Cтан здоров’я російського опозиціонера Олексія Навального значно покращився. Він більше не потребує штучної вентиляції легень і може на короткий час вставати з ліжка. Про це в понеділок, 14 вересня, повідомили в берлінській клініці Charité.

Тим часом президент Франції Еммануель Макрон 14 вересня провів телефонну розмову з російським колегою Володимиром Путіним, в якій назвав отруєння Навального “спробою вбивства”.

Макрон вимагає якнайшвидшого з’ясування обставин замаху та пошуку відповідальних. Путін, у свою чергу, назвав ці звинувачення “необґрунтованими закидами”, пише DW.

Раніше цього ж дня дві спеціальні лабораторії у Франції та Швеції підтвердили, що причиною отруєння Навального є бойова нервово-паралітична речовина групи “Новачок”. Як зазначили в німецькому уряді, перевірку взятих у Навального зразків аналізів проведуть також референтні лабораторії Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Опозиціонеру Олексію Навальному стало погано 20 серпня під час перельоту з Томська до Москви. Літак здійснив екстрену посадку в аеропорту Омська. Опозиціонер був госпіталізований в стані коми в реанімацію Омської лікарні. 22 серпня його перевезли на лікування до Німеччини в берлінську клініку Charite. 2 вересня влада ФРН з посиланням на лабораторію Бундесверу оголосила, що в організмі Навального виявлено сліди отрути “Новачок”. 7 вересня в клініці Charite повідомили, що Навального вивели зі штучної коми.