В “Слузі народу” розповіли про зміни до постанови про вибори

Про те, що відбувається зі змінами до постанови про проведення місцевих виборів, розповів нардеп з фракції “Слуга народу” Олександр Качура в ефірі каналу “Україна 24”.

“По-перше, треба говорити, що представник нашої делегації пан Костін тільки проінформував, що такі зміни до постанови є. Чи є в цій постанові якась зрада? Немає. Чи передбачено там, що на окупованих територіях вже на цих місцевих виборах проходитимуть вибори? Ні, немає”, — сказав він.

Качура пояснив, у чому суть змін.

“Два ключові блоки. Перший блок — необхідність проведення виборів у Донецькій і Луганській областях виключно на підконтрольних територіях, тому що це передбачено Конституцією, щоб, по-перше, ці депутати могли бути представниками цих територій з органами державної влади України, а по-друге, ці представники могли бути залучені до “мінського процесу”.

Другий блок — це так званий четвертий пункт, у якому ми прописуємо те, що всі події, які відбуватимуться… сам алгоритм… ми говоримо про те, що після того, як відбудеться деокупація, роззброєння, демілітаризація згідно зі стандартами ООН і ОБСЄ… І те, що ця процедура, оскільки це передбачено Мінськими домовленостями, регулюється окремими законами”, — пояснив нардеп.

Раніше представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Андрій Костін заявив, що Україна може змінити постанову про місцеві вибори, яку раніше прийняла Верховна Рада.

Своєю чергою керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу “Україна”, що українська сторона не зобов’язувалася змінити постанову Верховної Ради про вибори на Донбасі.