Трамп провів церемонію підписання договору між Ізраїлем, ОАЕ і Бахрейном

Президент США Дональд Трамп проводить в Білому домі церемонію підписання документа про нормалізацію відносин між Ізраїлем і двома арабськими державами – Об’єднаними Арабськими Еміратами та Бахрейном.

Розмовляючи з журналістами в Білому домі перед церемонією підписання угод, президент заявив, що США і їх партнери за короткий час зробили для близькосхідного врегулювання більше, ніж їх попередники за багато років.

Він висловив упевненість, що і ряд інших країн приєднається до нормалізації відносин між Ізраїлем і його арабськими сусідами.

Трамп підкреслив, що Ізраїль хоче миру.

Більшість країн Близького Сходу прагне до миру, констатував президент.

Трамп висловив переконання в тому, що палестинці на певному етапі приєднаються до мирного процесу.

У церемонії на південній галявині Білого дому взяли участь прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, міністр закордонних справ ОАЕ Абдулла бен Заїд і міністр закордонних справ Бахрейну Абдуллатіф бін Рашид Альзаяні. Домовленість між Ізраїлем і ОАЕ була досягнута 13 серпня, а в минулу п’ятницю Бахрейн оголосив, що він також офіційно визнає єврейську державу.

Відповідно до договору, прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху погодився згорнути плани анексії територій на Західному березі. При цьому деякі спостерігачі називають угоду черговою ознакою зсуву в динаміці на Близькому Сході, коли все більше і більше арабських країн йдуть на зближення з Ізраїлем, залишаючи палестинців в ізоляції.