Ізраїль, ОАЕ і Бахрейн підписали угоди про нормалізацію відносин

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, глави МЗС Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) і Бахрейну шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахайян і Абдель Латіф аз-Заяні підписали у вівторок угоду про нормалізацію відносин.

Церемонія проходила в Білому домі в присутності президента США Дональда Трампа. Трансляцію вели основні американські телеканали.

Згідно з домовленостями, Ізраїль призупинить поширення свого суверенітету на єврейські поселення на Західному березі річки Йордан, що передбачено американським планом врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху перед церемонією підписання угод заявив, що нормалізація відносин Ізраїлю з ОАЕ і Бахрейном прокладе шлях до миру з іншими арабськими країнами регіону і допоможе покласти край арабо-ізраїльському конфлікту.

“Сьогодні поворотний момент в історії. Він сповіщає про нову еру світу. Цей світ буде розширюватися і включить в себе інші арабські держави, а в результаті допоможе раз і назавжди покласти край арабо-ізраїльському конфлікту”, – сказав Нетаньяху.

Прем’єр єврейської держави подякував президенту США Дональду Трампу за підтримку Ізраїлю і зусилля з просування миру з арабськими країнами. “Світ, який ми укладаємо сьогодні, триватиме ще довго після пандемії [нового коронавірусу]”, – продовжив Нетаньяху. “Давайте в цей день відчуємо пульс історії”, – додав він.

Глава бахрейнського МЗС Абдель Латіф аз-Заяні заявив, що тепер всі сторони повинні працювати над врегулюванням палестино-ізраїльського конфлікту на основі принципу співіснування двох держав.

“Тепер необхідно працювати активно і без зволікань над тим, щоб забезпечити міцні мир і безпеку, яких заслуговують жителі наших країн. Тільки всеосяжне і стійке врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту [на основі співіснування] двох держав буде основою для такого світу”, – сказав він за кілька хвилин до підписання домовленостей.

За словами глави МЗС ОАЕ,”в самому серці Близького Сходу настають зміни, які дають надію всьому світу”. “Ця ініціатива не була б можлива без зусиль Дональда Трампа, – сказав він. – Ми спостерігаємо нову тенденцію, яка забезпечить кращий шлях для регіону”. Аль Нахайян висловив упевненість в позитивному впливі підписаних угод.