Уряд Сіндзо Абе пішов у відставку

Уряд прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе в середу в повному складі пішов у відставку.

Про це повідомила канцелярія глави японського уряду.

У найближчі години парламент Японії проголосує за кандидатуру нового прем’єр-міністра. Ним повинен стати новий голова правлячої в країні Ліберально-демократичної партії Есіхіде Суга. Після цього Суга оголосить склад свого нового уряду.

Очікується, що більшість ключових постів залишаться за міністрами, які входили до складу останнього уряду Сіндзо Абе. Зокрема, збережуть свої портфелі міністр закордонних справ Тосиміцу Мотегі, міністр фінансів Таро Асо, міністр державних земель, інфраструктури, транспорту та туризму Кадзуесі Акаба, а також міністр у справах Олімпіади і Паралімпіади Сейко Хасімото і міністр з відновлення економіки країни Ясутосі Нисимура. Перепризначення отримає і міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Хіросі Кадзіяма, який в уряді відповідає за розвиток економічних зв’язків з Росією.

У той же час міністр оборони Таро Коно покине свій пост в ході майбутніх перестановок, а його місце займе Нобуо Кісі – молодший брат Сіндзо Абе, який раніше був заступником міністра закордонних справ. Коно повинні були призначити міністром по адміністративних справ і комунікацій, проте в кінцевому підсумку було прийнято рішення дати йому пост держміністра, відповідального за проведення реформ держслужби.