Есіхіде Суга став прем’єр-міністром Японії

Новий голова правлячої в Японії Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Есіхіде Суга був в середу затверджений на посаді прем’єр-міністра країни.

Його кандидатуру підтримала більшість депутатів ключовий нижньої палати парламенту, яка відповідно до конституції має вирішальне слово при обранні глави уряду. Голосування транслювалося в прямому ефірі на сайті законодавчого органу.
Суга домігся обрання впевнено: за нього проголосували 314 з 462 депутатів нижньої палати. Він отримав більшість голосів і у верхній палаті.

У найближчі години Суга оголосить склад свого кабінету. Очікується, що більшість ключових постів залишиться за міністрами, які входили в останній уряд Сіндзо Абе. Зокрема, збережуть свої портфелі керівник зовнішньополітичного відомства Тосиміцу Мотегі, глава Мінфіну Таро Асо, міністр державних земель, інфраструктури, транспорту та туризму Кадзуесі Акаба, а також міністр, відповідальний за Олімпійські і Паралімпійські ігри в Токіо, Сейко Хасімото і міністр з відновлення економіки Ясутосі Нисимура. Перепризначення отримає і міністр економіки, торгівлі і промисловості Хіросі Кадзіяма, який відповідає в уряді за розвиток економічних зв’язків з Росією.

Що стосується глави Міноборони Таро Коно, то він покине свій пост, а його місце займе Нобуо Кісі – молодший брат Абе, який раніше був заступником міністра закордонних справ. Коно повинні були призначити міністром по адміністративних справ і комунікацій, проте в підсумку вирішили дати йому пост держміністра, відповідального за проведення реформ держслужби.

Абе 28 серпня заявив, що хоче піти у відставку через погіршення стану здоров’я. У нього загострився виразковий коліт, через який йому також довелося залишити посаду прем’єра в 2007 році. При цьому Абе підкреслив, що не збирається призначати тимчасово виконуючого обов’язки прем’єра, а планує перебувати на посаді до тих пір, поки не буде обраний кандидат йому на заміну.

На з’їзді ЛДП абсолютною більшістю голосів її новим головою був обраний Суга, незмінно працював на посаді генерального секретаря кабінету міністрів в урядах Абе з 2012 року. Згідно партійного статуту, він буде займати цей пост до кінця вересня 2021 року, коли закінчиться термін повноважень Абе. Після цього пройдуть нові вибори голови – вже на стандартний трирічний термін.