Євродепутати запропонували заморозити активи фігурантів розслідувань щодо отруєння Навального

Депутати Європарламенту запропонували в якості однієї з форм відповіді на інцидент з Олексієм Навальним, заморозити європейські рахунки фігурантів його розслідувань.

Про це йдеться в проекті резолюції Європарламенту по відносинам з Росією, голосування по якому пройде на сесії ЄП.

“Європарламент наполягає, щоб ЄС прийняв якомога раніше великий список заходів санкцій відносно Росії, посилив діючі санкції. Європейський парламент закликає до створення такого характеру санкції механізму, який би мав на увазі збір інформації та заморозку європейських активів корумпованих осіб відповідно до результатів розслідувань Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального”, – йдеться в документі.

У проекті резолюції євродепутати також хочуть вимагати від РФ “скасувати або допрацювати закони”, в тому числі недавно прийняті поправки до Конституції Росії в частині, яка встановлює пріоритет російського законодавства над міжнародним.

У тому ж документі євродепутати пропонують “негайно запустити незалежне міжнародне розслідування” інциденту з Навальний “із залученням ЄС, ООН, Ради Європи, держав – союзників ЄС, а також ОЗХЗ”. Вони називали те, що трапилося “частиною російської кампанії, спрямованої на те, щоб закрити рот опозиції в тому числі для впливу на місцеві та регіональні вибори 13 вересня”.

Крім того, в проекті резолюції Європарламенту міститься заклик до зовнішньополітичної служби ЄС переглянути відносини з Росією, ізолювати її в усіх міжнародних форматах і докласти всіх зусиль для блокування будівництва “Північного потоку – 2”.

Крім того, в проекті резолюції міститься заклик почати програму “демократизації Росії”, включаючи надання розширеної підтримки неурядовим організаціям і незалежним ЗМІ, які працюють в цьому напрямку, а також розробити набір стимулів, щоб “підштовхнути Росію до демократії”.

Одна з поправок до цієї резолюції включає заклик до Німеччини співпрацювати з Росією в інтересах проведення повноцінного розслідування події з Навальним, проте вкрай малоймовірно, що вона увійде в підсумковий текст резолюції, оскільки проти неї виступають три провідні фракції Європарламенту.

Нагадаємо, 20 серпня Навальному стало зле під час перельоту з Томська в Москву. Літак здійснив екстрену посадку в аеропорту Омська. Опозиціонер був госпіталізований у комі в реанімації омської лікарні. 22 серпня його перевезли на лікування до Німеччини в берлінську клініку Charite.

2 вересня уряд ФРН з посиланням на лабораторію Бундесверу оголосив, що в організмі Навального виявлені сліди отрути з групи “Новачок”. 14 вересня в німецькому уряді додали, що вже три лабораторії незалежно одна від одної підтвердили застосування нервово-паралітичної речовини групи “Новачок” як причини отруєння Навального. На тлі цього німецький уряд знову вимагає від Росії роз’яснень щодо ситуації із отруєнням, наголосив речник уряду ФРН.

Дотепер у Росії стверджували про відсутність підстав для розслідування отруєння Навального. Зокрема, днями представник РФ у Раді Безпеки ООН Василь Небензя назвав ситуацію з Олексієм Навальним “брудною постановочною грою”.