Помпео: США повернуться в ООН, щоб спробувати відновити санкції проти Ірану

Сполучені Штати мають намір наступного тижня знову звернутися до Ради Безпеки ООН, щоб спробувати відновити санкції щодо Ірану і не допустити закінчення терміну дії ембарго на постачання зброї Тегерану.

Про це повідомив у середу на спільній з главою МЗС Великобританії Домініком Раабом прес-конференції у Вашингтоні держсекретар США Майкл Помпео.

“Ми повернемося в ООН наступного тижня з метою знову ввести санкції, щоб ембарго на постачання зброї стало постійним”, – заявив глава американської дипломатії.

У зв’язку з цим йому нагадали, що зусилля США щодо повернення цих міжнародних санкцій раніше зазнали повного провалу і в РБ ООН, і в діалозі з європейськими союзниками. Якою буде практична віддача нових дипломатичних кроків Вашингтона, запитали у Помпео. “Що стосується дій, які ми зробимо: ООН введе санкції, які вводить завжди. Це буде дійсна резолюція Ради Безпеки ООН, і США зроблять те, що роблять завжди: виконають свої обов’язки, щоб забезпечити мир – цього разу на Близькому Сході”, – стверджував у відповідь Керівник американського зовнішньополітичного відомства. Тим часом жодних шансів на схвалення такої резолюції Радбезом ООН немає.

Помпео не дав прямої відповіді на додаткове питання про те, чи готові будуть США застосувати односторонні санкції, щоб домогтися поставленої мети. “Ми зробимо все необхідне, щоб гарантувати, що ці санкції (тобто вже скасовані обмеження РБ ООН – ред.) дотримуються”, – підкреслив держсекретар.

У 2018 році Вашингтон вийшов зі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з Тегераном, після чого почав кампанію надання максимального тиску на Іран, фактично спрямовану на його економічне удушення. СВПД був підписаний з Іраном п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН і Німеччиною в 2015 році з метою подолання кризи навколо ядерних розробок Тегерана.

Адміністрація США на чолі з президентом Дональдом Трампом декларує готовність до укладення з Іраном нової домовленості замість СВПД і висуває Тегерану 12 умов підписання такої угоди. Вашингтон вимагає від Тегерана, зокрема, завершити збагачення урану і не займатися переробкою плутонію, зупинити подальшу розробку ракетних озброєнь, звільнити всіх утримуваних американських громадян. Ці та інші вимоги перерахував у своїй програмній промові в травні 2018 року Помпео.