Прем’єр Лівії пішов у відставку

Прем’єр Лівії Фаїз Саррадж пішов у відставку на тлі протестів, пише DW.

“Глава Уряду національної згоди (УНЗ) Лівії Фаїз Саррадж подасть у відставку не пізніше кінця жовтня поточного року. Про це сам Саррадж оголосив у відеозверненні в середу, 16 вересня. За його словами, за цей час повинні бути сформовані новий президентський рада і уряд країни, а визначальну роль у цьому має зіграти комітет по межлівійскому діалогу”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається , що УНЗ було сформовано за посередництва ООН в 2015 році для стабілізації країни і базується в Тріполі, але контролює не всю її територію. Східна частина держави перебуває під контролем генерала Халіфи Хафтара — командувача так званої “Лівійської національної армією”. Двовладдя в Лівії фактично встановилося після повалення режиму Муаммара Каддафі.

Халіфа Хафтара в тій чи іншій формі підтримують Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати і Росія, а уряд в Тріполі — Туреччина. Відставка Сарраджа оголошена на тлі масових протестів в Тріполі, їх учасники незадоволені економікою, корупцією, а також частими відключеннями електрики і води.