В Греції триває потужний середземноморський циклон

Потужний середземноморський циклон призвів до збоїв в електропостачанні на островах в Іонічному морі та підтопленню будинків в Греції.

Він супроводжувався штормовими вітрами та сильними зливами, повідомляє видання Еkathimerini.

Унаслідок негоди постраждали сотні будинків. Зазначається, що річки, які вийшли з берегів, також пошкодили будівлі. Місцевий оператор поїздів Trainose оголосив, що дощі, які випали одночасно, також зупинили рух поїздів, що зв’язують північну і південну Грецію.

Також постраждали острови Закінф, Кефалонія та Ітака – там пошкоджено лінії електропередач, затоплено дороги, підтоплено десятки будинків, повалено дерева та затонули яхти.

Рятувальники знайшли тіло жінки в будинку в місті Фарсала в регіоні Фессалія і тіло 63-річного фермера, якого знесло потоком води в місті Кардіца. Ще одна жінка вважається зниклою безвісти.

Шторм, який має назву «Янос» вважається «середземноморським ураганом» – феноменом, який уперше був зафіксований в 1995 році.

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс висловив у себе в Twitter співчуття у зв’язку із загибеллю людей в результаті проходження циклону і закликав всіх зберігати пильність у зв’язку із загрозою через циклон «Янос».

«Зараз важливим є захист життів. Всі постраждалі райони отримають негайну підтримку», – наголосив глава уряду.

За вказівкою прем’єр-міністра в постраждалі райони для оцінки збитку і надання допомоги направляється міністерська команда, в яку входять заступник міністра внутрішніх справ Теодорос Ліваніос, заступник міністра сільськогосподарського розвитку Костас Скрекас і генеральний секретар міністерства інфраструктури і транспорту Йоргос Караянніс. Згідно з урядовими джерелами, прем’єр-міністр перебуває в постійному контакті з заступником міністра у справах захисту громадян Нікосом Хардаліасом для вирішення проблем, що виникають в результаті проходження середземноморського циклону по різних районах Греції.

Циклон зараз рухається на схід, тож на цих вихідний потужні вітри швидкістю до 117 кілометрів на годину очікують на Пелопонесі, потім в Афінах та на острові Крит. Жителі Іонічних островів, де шторм уже вирує, повідомляють, що «дерева валяться просто повсюди».