США додатково виділили майже $350 млн на гуманітарну допомогу венесуельцям

Влада Сполучених Штатів прийняла рішення додатково виділити майже $350 млн на гуманітарну допомогу венесуельцям.

Про це повідомляється в заяві держсекретаря США Майкла Помпео, поширеній прес-службою Держдепартаменту.

“США демонструють свою постійну прихильність венесуельському народу і наша відповідь на триваючу гуманітарну кризу, викликану [діями] корумпованого і незаконного режиму [президента Венесуели Ніколаса] Мадуро, оголошуючи про виділення додаткової гуманітарної допомоги на суму майже $348 млн”, – заявив Помпео. Шеф американської дипломатії підкреслив, що з урахуванням цих коштів загальний обсяг гуманітарної допомоги з боку Вашингтона “у зв’язку з кризою у Венесуелі з 2017 року перевищив $1,2 млрд, не рахуючи додаткового фінансування, виділеного” у зв’язку з пандемією.

Венесуела в останні роки переживає соціально-економічну кризу, що супроводжується гіперінфляцією, девальвацією національної валюти і дефіцитом товарів першої необхідності. Згідно з даними ООН, країну покинули близько 4,5 млн осіб, майже 80% з них знаходяться в державах регіону. За деякими прогнозами, в 2020 році їх число може зрости до 6,5 млн осіб.

Ситуація у Венесуелі загострилася після того, як 23 січня 2019 року лідер опозиції Хуан Гуайдо, призначення якого на посаду спікера парламенту за два дні до цього анулював Верховний суд, оголосив себе виконуючим обов’язки президента. Тимчасовим главою держави його визнали США, до них приєдналися країни групи Ліми (за винятком Мексики), організація американських держав і більшість країн Євросоюзу. Мадуро назвав подію спробою перевороту і заявив про розрив дипломатичних відносин з США. На його підтримку висловилися Росія, Білорусія, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сирія і Туреччина.