Можливий наступник Меркель запропонував відстрочити будівництво “Північного потоку-2”

Один з провідних політиків від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц виступив з ідеєю відстрочити завершення будівництва газопроводу “Північний потік – 2” на два роки, а потім довести проект до кінця.

Під час дії мораторію ЄС і Росія повинні домовитися про майбутнє своїх відносин, заявив він у суботу, 19 вересня, на заході молодіжного крила ХДС в Гільдесхаймі.

Таке рішення політик, якого вважають одним з можливих кандидатів на пост федерального канцлера від ХДС/ХСС на виборах в бундестаг в 2021 році, вважає розумним з урахуванням ситуації навколо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Європейці не можуть обійти цей злочин і продовжувати здійснення проекту будівництво газопроводу, впевнений він.

На думку Мерца, російський президент Володимир Путін рішучим чином змінився і діє “агресивно, абсолютно нерозважливо, неправдиво”. “Тому ми повинні поводитися з Росією набагато чіткіше і зрозуміліше”, – підкреслив він.

Отруєння Олексія Навального
Засновнику Фонду боротьби з корупцією Олексію Навальному стало погано 20 серпня на борту літака, що летів з Томська до Москви. Після екстреної посадки в Омську політика госпіталізували. 22 серпня Навального доставили для лікування до Німеччини, в берлінську клініку “Шаріте”. Політик перебував у комі 19 днів.

2 вересня уряд ФРН заявив, що Олексій Навальний був отруєний речовиною з групи “Новачок”. “Спеціальна лабораторія Бундесверу представила чіткий результат: Олексій Навальний став жертвою замаху із застосуванням хімічної нервово-паралітичної речовини сімейства “новачок”, – вказала канцлер ФРН Ангела Меркель. Пізніше до такого ж висновку прийшли лабораторії у Франції та Швеції. Москва заперечує всі звинувачення в причетності до замаху на Олексія Навального.