Група «Бумбокс» підтримала засуджених в Росії кримських татар

Український гурт «Бумбокс» на концерті в Києві підтримали засуджених в Росії кримських татар по Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це в Facebook повідомила координатор Офісу розробки гуманітарної політики України Олександра Дворецька.

фото ІА “Центр новин”

«Акція« Свободу Олегу Сенцову не закінчилася зі звільненням Олега. Найбільш тривалі терміни ув’язнення дають ні в чому не винним кримським татарам. Дуже багато громадян України, етнічно різних, знаходяться в полоні і забувати про це не можна. Ми не можемо дозволити собі просто тусуватися, кайфувати. Дякуємо тим, хто докладає зусиль, щоб змінити цю ситуацію», – сказав під час концерту вокаліст групи «Бумбокс» Андрій Хливнюк.

Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону 16 вересня виніс вирок у другій Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір». Так, Марлену Асанову призначили 19 років колонії суворого режиму, Мемет Белялова – 18 років колонії суворого режиму і півтора року обмеження; Тимуру Ібрагімову – 17 років колонії суворого режиму і півтора року обмеження; Сервера Зекірьяеву – 13 років колонії суворого режиму; Сервера Мустафаєву – 14 років колонії суворого режиму і рік обмеження; Сейранов Салієву – 16 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік; Едему Смаілову – 13 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік. Ернес Аметов був визнаний невинним і звільнений в залі суду.

Прокуратура АР Крим та Севастополя вважає вирок фігурантам Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» черговим доказом релігійних переслідувань в Криму.
У президента України Володимира Зеленського назвали «військовим злочином» вирок у другій Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір». У Мінреінтеграції повідомили, що вимагатимуть посилення санкцій проти Росії через вироків для кримських татар.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисараю. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекірьяев і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінувало їм участь в забороненої в Росії і включеному нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року в Криму було затримано координатор «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв і житель села Долинне Бахчисарайського району Едем Смаїл. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».