Вашингтон найближчим часом вживе заходів проти Ірану

Вашингтон найближчим часом вживе заходів проти Ірану і тих країн, які порушать санкції Ради Безпеки ООН стосовно Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД).

Про це в суботу, 19 вересня, заявив глава Держдепу США Майк Помпео, повідомляє прес-служба відомства.

“У найближчі дні США оголосять ряд додаткових заходів для посилення виконання санкцій ООН і притягнення порушників до відповідальності. Наша політика максимального тиску на іранський режим продовжиться, поки Іран не укладе з нами всеосяжну угоду, яка б стримувала загрози і зупинила поширення хаосу, насильства і кровопролиття”, – зазначено в заяві.

Також Помпео нагадав, що місяць тому він особисто повідомив голову Ради Безпеки ООН “про істотне недотримання Іраном своїх зобов’язань” щодо СВПД.

“Цим повідомленням був запущений 30-денний процес повернення раніше припинених санкцій РБ ООН, які набувають чинності о 20:00 19 вересня (3:00 20 вересня – ред.). Це означає, що починаючи із сьогоднішнього дня всі положення резолюцій РБ ООН № 1696, 1737, 1747, 1803, 1835 і 1929, припинені резолюцією 2231, знову набувають чинності”, – заявив держсекретар.

В серпні на засіданні РБ ООН за продовження збройового ембарго проти Ірану і проти проголосували по дві країни, ще 11 – утрималися. Таким чином, відповідна резолюція не була прийнята.