Авіація і флот Британії активізувалися біля кордонів РФ

Британські військові літаки і кораблі збільшили інтенсивність патрулювання біля кордонів Росії, щоб таким чином виявити слабкі сторони російської оборони.

Про це пише газета The Sunday Times, називаючи таку операцію безпрецедентною.

За підрахунками видання, починаючи з серпня 28 літаків Королівських ВПС Великобританії були помічені поблизу кордонів Росії в районі Чорного моря і біля узбережжя Кольського півострова, а угруповання літаків за один виліт досягала п’яти.

Як йдеться в статті, в польотах на велику дальність були задіяні винищувачі Typhoon, літаки-заправники Voyager, літак радіолокаційної розвідки і управління нанесенням ударів Sentinel, стратегічний літак-розвідник RC-135 і літак дальнього радіолокаційного виявлення Boeing E-3 Sentry.

The Sunday Times нагадує, що два тижні тому вона повідомляла про перші польоти винищувачів Typhoon над Україною, і з посиланням на військові джерела і на дані з Авіаресурсу. Зазначається, що з того моменту патрулювання поблизу кордонів Росії на Чорному морі посилилося.

Інші літаки Typhoon подолали майже 2,5 тис. км, досягнувши Північного полярного кола і вперше зробивши польоти поблизу Мурманська. Видання звертає увагу на те, що це співпало з міжнародної морською операцією за Північним полярним колом, яку очолили кораблі Військово-морських сил Великобританії.

Як повідомило 7 вересня Міноборони королівства, мета цієї операції полягала в тому, щоб продемонструвати прихильність країн НАТО вільної навігації в даному регіоні.

Тоді ж було анонсовано, що в операції будуть використані фрегат типу 23 Sutherland і танкер “Тайдспрінг” класу “Тайд” ВМС Великобританії, ескадрений міноносець типу Arleigh Burke ВМС США і фрегат Thor Heyerdahl типу Fridtjof Nansen ВМС Норвегії за підтримки данського патрульного літака.

Високопоставлене джерело в розвідувальних службах повідомило газеті, що зібрана під час виконання подібних місій інформація дозволить експертам Міноборони “виявити слабкі сторони противників і спробувати використовувати їх”.