Глави МЗС ЄС не змогли узгодити список персональних санкцій по Білорусії

Міністри закордонних справ 27 країн Євросоюзу не змогли на засіданні в понеділок узгодити список офіційних осіб Білорусії, проти яких Брюссель має намір ввести санкції за фальсифікацію результатів виборів, а також застосування насильства і порушень прав людини.

Рішення як і раніше блокує Кіпр, який вимагає санкцій проти Туреччини через її дій в Середземному морі, повідомило джерело в делегації однієї з європейських країн в Раді ЄС.

“Позиція Кіпру не змінилася, міністри не змогли узгодити чорний список. Питання тепер переходить на саміт в кінці цього тижня”, – розповів він.

Як повідомлялося, в Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, опозиційний кандидат Світлана Тихановська – 10,1%. Після цього Тихановська була змушена виїхати до Вільнюса.

Силові органи Білорусі продовжують застосовувати насильство проти демонстрантів і затримують учасників протесту. З початку демонстрацій, за даними опозиції, були затримані понад 10 тисяч осіб, кілька людей загинули.

Євросоюз не визнав результати президентських виборів у Білорусі і вирішив ввести персональні цільові санкції проти білоруських чиновників, причетних до насильства і фальсифікації.