В Європарламенті запропонували відкрити в Брюсселі офіс білоруської опозиції

Депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс запропонував у понеділок відкрити в Брюсселі представництво білоруської опозиції.

“Чи не час розглянути можливість відкриття інформаційного офісу демократичної Білорусі в Брюсселі?” – сказав Кубілюс, який є главою місії Європарламенту зі зв’язків з країнами Східного партнерства, виступаючи на позачерговому засіданні комітету у закордонних справах Європарламенту, на яке була запрошена екс-кандидат в президенти Білорусії Світлана Тіхановська.

“Постійний обмін інформацією з Білоруссю вкрай важливий для інститутів ЄС”, – додав Кубілюс.

Він також запропонував створити спеціальну комісію Європарламенту, яка повинна наглядати за розслідуванням поліцейського насильства в Білорусії і за дотриманням законності.

“Минулий парламент створив місію Кокса – Кваснєвського щодо ситуації в Україні, ми могли б створити аналогічну місію для Білорусії”, – заявив він.

Місія Кокса – Кваснєвського була створена Європарламентом у 2012 році для України з метою моніторингу справи Юлії Тимошенко і чинення тиску на президента Віктора Януковича з метою домогтися її звільнення. Її очолили екс-голова Європарламенту ірландець Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський. Мандат місії закінчився в листопаді 2013 року.