США оголосили про нові великомасштабні санкції проти Ірану

Держсекретар США Майк Помпео оголосив про введення нових масштабних санкцій відносно Ірану.

«Адміністрація Трампа ясно дала зрозуміти, що Сполучені Штати зроблять все можливе, щоб не дати Ісламській Республіці Іран, провідному світовому спонсору тероризму і антисемітизму, поширювати смерть і хаос по всьому Близькому Сходу і по всьому світу, – заявив Помпео. – Замість того, щоб чекати того дня, коли Іран буде загрожувати миру ядерною зброєю, Сполучені Штати, продовжуючи традиції американського глобального лідерства, роблять відповідальні дії».

«Сьогодні під керівництвом президента Дональда Трампа Державний департамент, Міністерство фінансів і Міністерство торгівлі зробили важливі дії з протидії ядерним загрозам з боку Ірану, а також поширенню ракет і звичайних озброєнь, – сказав держсекретар. – У кожної з цих сфер Ісламська Республіка Іран є унікальною загрозу для світу. Режим використовує свою ядерну програму для шантажу міжнародного співтовариства і створення загрози для регіональної і міжнародної безпеки».

За словами Помпео, Іран володіє найбільшими балістичними ракетними силами на Близькому Сході і поставляє ракети і технології їх виробництва таким гравцям, як хуті в Ємені і «Хезболла» в Лівані і Сирії.

«За останній рік США і їх партнери неодноразово перехоплювали іранську зброю, спрямоване хуті, демонструючи, що режим продовжує використовувати свій арсенал звичайних озброєнь для дестабілізації Близького Сходу і розпалювання міжрелігійного насильства і тероризму в усьому регіоні».

Як підкреслив держсекретар, санкції демонструють, що США без коливань будуть протистояти загрозам з боку Ірану.

Президент США Дональд Трамп видав новий указ про пов’язані з Іраном постачання звичайних озброєнь.

«Збройне ембарго ООН щодо Ірану продовжується на невизначений термін, і ми гарантуємо, що воно залишиться в силі до тих пір, поки Іран не змінить свою поведінку. Новий виконавчий указ дає нам інструменти для залучення до відповідальності суб’єктів, які прагнуть ухилитися від ембарго», – пояснив Помпео.

Відповідно до нового указу, Держдепартамент вніс до списку санкцій Міністерство оборони і логістики збройних сил Ірану, Організацію оборонної промисловості Ірану і її директора Мехрдада Ахлагі-Кетабчі, а також венесуельського лідера Ніколаса Мадуро.

Держдепартамент і Міністерство фінансів ввели санкції відносно шести фізичних та трьох юридичних осіб, пов’язаних з Організацією з атомної енергії Ірану.

У списку санкцій Міністерства торгівлі внесені ще п’ять осіб, пов’язаних з Організацією з атомної енергії Ірану.

Міністерство фінансів внесло до списку санкцій три фізичні особи і чотири організації, пов’язаних з іранською Промислової групою «Шахід Хеммат», яка займається балістичними ракетами на рідкому паливі.

«Ми будемо продовжувати і розширювати наші санкції до тих пір, поки Іран не буде готовий завершити комплексні переговори, спрямовані на усунення зловмисного поведінки режиму, – заявив Помпео. – Ми завжди відкриті для дипломатії з Іраном, але Іран повинен відповісти дипломатією, а не ескалацією насильства, кровопролиттям і ядерним вимаганням. До тих пір максимальний тиск буде продовжуватися».

Про санкції проти Ірану було оголошено на прес-конференції, що відбулася в понеділок у зовнішньополітичному відомстві США.

Після держсекретаря Помпео на прес-конференції виступив радник президента з національної безпеки Роберт О’Брайен.

«Сьогодні, – зазначив О’Брайен, – президент Трамп зробив рішучий крок до того, щоб обмежити доступ Ірану до технологій виробництва ядерної зброї, балістичних ракет і конвенційного зброї. Рада Безпеки ООН не став продовжувати термін дії ембарго на розробку і придбання Іраном озброєнь, і тим самим, на жаль, не зміг виконати свою функцію щодо забезпечення міжнародного миру і безпеки. На відміну від ООН, Сполучені Штати не дозволять Ірану стати імпортером або експортером балістичних ракет і інших новітніх систем озброєнь, і, таким чином, піддавати близькосхідний регіон і решта світу небезпеки. Коли термін дії нинішнього ембарго закінчиться, Іран неодмінно постарається діяти як світової торговець зброєю».

«Указ президента Трампа, – продовжив Роберт О’Брайен, – припинить експорт Іраном конвенціональних озброєнь різним режимам-ізгоїв. Він також забороняє продаж Ірану озброєнь тими державами, які їх виробляють на експорт, щоб Іран не зміг переправляти ці озброєння терористам і режимам-ізгоїв. Попросту кажучи, Сполучені Штати не можуть стояти осторонь і пасивно спостерігати, як Іран дестабілізує обстановку в регіоні і за його межами».