Судна для “Північного потоку-2” втрачають міжнародних страховиків

Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників не надаватиме страхове покриття суднам, задіяним для завершення будівництва газопроводу “Північний потік – 2”.

Це випливає з розпорядження групи, поширеного ЗМІ у вівторок, 22 вересня. Автори документа пов’язують свою позицію з “прямою загрозою санкцій для страховиків”, яку несуть закони США CAATSA” про протидію противникам Америки за допомогою санкцій “і PEESA” про захист енергетичної безпеки Європи”.

У червні група сенаторів в США представила законопроект, що передбачає штрафні заходи для компаній, діяльність яких сприяє завершенню укладання труб “Північного потоку-2”. Цей документ у разі прийняття “може зробити істотний вплив на неамериканських судновласників, операторів суден та їх страховиків”, відзначає група клубів взаємного страхування.

США працюють над коаліцією проти ” Північного потоку-2″
Вашингтон вважає, що “Північний потік – 2” зробить Європу залежною від російського газу. Держсекретар США Майкл Помпео напередодні заявив, що Вашингтон працює над створенням коаліції з метою не допустити завершення будівництва. А в Німеччині і Європі в світлі резонансного отруєння російського опозиціонера Олексія Навального йдуть дискусії про можливе введення санкцій, що зачіпають споруджуваний газопровід.

Роботи з укладання труб припинені через санкції США щодо європейських підрядників, які вступили в силу в грудні 2019 року. Через цю загрозу швейцарська компанія Allseas призупинила участь у проекті. Російське судно-трубоукладач “академік Черський” прибуло зі знахідки в німецький порт Мукран ще в травні, але Данська влада заборонила будь-які будівельні роботи в районі острова Борнхольм, пояснивши це нерестом тріски.