Навального виписали з німецької лікарні

Російського опозиціонера Олексія Навального, якого нещодавно отруїли нервово-паралітичним газом «Новічок», вчора, 22 вересня, виписали з німецької клініки «Шаріте». Там він провів 32 дні.

Про це повідомила німецька лікарня у Twitter.

Медики вважають, що повне одужання Навального можливе, його стан дійсно покращився для виписки зі стаціонару. Однак наголошують, що оцінювати потенційні довгострокові наслідки його важкого отруєння ще зарано.

Навальний був госпіталізований наприкінці серпня в лікарню в російському Омську. Уряд Німеччини, куди пізніше перевезли російського опозиціонера для лікування, заявив, що він був отруєний бойовою хімічною отруйною речовиною «Новачок». Отруєння могло статися в Томську, звідки Навальний летів до Москви, і в літаку йому стало зле.

Соратники опозиціонера відразу після його госпіталізації вимагали порушити кримінальні справи за статтями про замах на життя громадського діяча і тероризм. Провести розслідування замаху Росію закликали США та Євросоюз.

Російська влада стверджує, що підстав для порушення кримінальної справи немає. Прокуратура і поліція Росії за фактом госпіталізації проводять дослідчу перевірку.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков 22 вересня заявив, що соратники Навального нібито вивезли з країни «докази», і це ускладнює проведення перевірки.

Минулої п’ятниці, 18 вересня, коли з’явилися повідомлення, що до Німеччини була вивезена пляшка, на якій згодом знайшли сліди отруйної речовини, Пєсков також говорив, що «те, що могло б стати доказом на користь отруєння, на жаль, було вивезене».