До суду направлено обвинувальний акт стосовно трьох посадовців колоній Харківщини, які продавали продукти харчування для засуджених

До суду направлено обвинувальний акт відносно членів організованої злочинної групи, до якої входили особи з числа керівництва держустанов Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, розташованих у Харківській області, а також цивільна особа.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що посадовці колоній списували продукти харчування для засуджених (м`ясо та заморожену рибу), закуплені Міністерством юстиції, та продавали їх оптовими партіями з території виправних колоній Харкова через цивільних посередників.

Внаслідок злочинних дій державному бюджету України завдано збитків на майже 250 тис. гривень.

Таким чином, двоє посадовців виправних закладів та цивільна особа обвинувачуються у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем вчиненому організованою групою (ч.ч. 3, 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Інший посадовець колонії обвинувачується у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві. Процесуальне керівництво – Харківська обласна прокуратура. Оперативний супровід – Управління СБУ в Харківській області.