ЄК запропонувала змінити міграційну систему

Єврокомісія запропонувала переглянути існуючу міграційну систему ЄС, щоб забезпечити більш повну участь всіх країн співтовариства в розселенні мігрантів.

Про це повідомила в середу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, представляючи нову міграційну стратегію ЄС.

“Міграція завжди була і залишиться фактором життя в Європі. Однак світ змінюється, і старі системи більше не годяться. Єврокомісія запропонувала нову міграційну стратегію, яка забезпечить справедливий баланс між відповідальністю (держав співтовариства за контроль власних кордонів – ред.) і солідарністю (між державами ЄС у питанні розміщення мігрантів – ред.)”, – заявила вона. – Міграційний тиск на наших кордонах різниться, тому ми повинні знайти нову рівновагу щодо розподілу тягаря. Тепер більше не стоїть питання, чи повинні країни ЄС проявляти солідарність (з країнами “першої лінії” на кшталт Італії та Греції в прийомі і розселенні мігрантів – ред.), питання тільки в тому, як саме вони будуть це робити”.

“Нам необхідно нове, заможне рішення з міграції, яке дозволить нам залишитися вірними нашим цінностям і відповідати умовам нового, що змінився світу”, – продовжила вона.

Фон дер Ляйен не навела точні параметри нових пропозицій Єврокомісії, які будуть опубліковані пізніше в середу.

16 вересня, виступаючи в Європарламенті, фон дер Ляйен заявила, що Єврокомісія незабаром запропонує скасувати основоположну угоду ЄС з міграції – Дублінську систему, яка передбачає, що за прийом мігрантів повинна відповідати країна, через яку вони потрапили на територію ЄС. Цей крок, у разі його затвердження, позбавить країни ЄС права відмовлятися від розселення мігрантів на своїй території.