Уряд ухвалив низку рішень у сфері екології

Кабінет міністрів ухвалив низку рішень щодо поліпшення механізмів і інструментів ефективного моніторингу та оцінки впливу на довкілля, які наближають Україну до Європейського Союзу, повідомляє прес-служба Кабміну.

Зокрема, затверджено низку постанов, спрямованих на запуск національного ринку торгівлі квотами парникових газів з 2021 року.

«У рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна брала на себе зобов’язання щодо імплементації низки документів з протидії змінам клімату. І це одна з таких ініціатив. Впровадження ринку парникових газів — це «плюс» до репутації України як надійного учасника глобальних процесів по боротьбі зі змінами клімату. Крім того, це і вимога часу, адже якщо Україна своєчасно не запровадить систему обліку щодо викиду газів, то може постраждати бізнес, який буде платити додаткові податки для експорту своєї продукції», – цитує прес-служба Дениса Шмигаля.

За його словами, ця ініціатива – тривалий стратегічний план, який розраховано на 7 наступних років.

Також уряд затвердив порядок ухвалення рішення про здійснення транскордонної оцінки впливу на довкілля. Це важлива європейська норма, яка також має запрацювати в Україні, йдеться в повідомленні.

За словами очільника уряду, для посилення можливостей органів державної влади щодо формування політики у протидії змінам клімату створена міжвідомча комісія з питань зміни клімату та збереження озонового шару. Також ухвалено постанови щодо захисту екології Карпат.

Як зазначив Шмигаль, відповідальна екологічна політика – серед пріоритетів уряду і один з кроків, що підвищують якість життя людей.