Путін зацікавлений у гібридній війні проти України – Волкер

Путін зацікавлений у подальшому веденні гібридної війни проти України, тож нескінченне мляве перемир’я з рідкими ескалаціями його повністю влаштовує, вважає колишній спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер.

«Він не бачить необхідності у розв’язанні ситуації, він щасливий вести проти України гібридну війну низького рівня, яка послаблює Україну та відділяє її від ЄС», – наголосив Волкер під час виступу на форумі, організованому американським Центром аналізу європейської політики (СЕРА).

На його думку, американські дипломати можуть зробити декілька кроків для того, щоб дати поштовх Мінському процесу.

По-перше, США повинні призначити нового посла в Україну. Волкер сподівається, що чинний кандидат на посаду, генерал Кіт Дейтон буде призначений до кінця вересня чи на початку жовтня – після затвердження у Сенаті.

«По-друге, нам потрібний спеціальний посланець з питань України, який би займався переговорами, чим я займався два роки. Це інша роль, ніж та, яку виконує посол. Йдеться про проведення переговорів з Росією, координацію роботи з Німеччиною та Францією, підтримку політики Вашингтона, роботу з НАТО та ЄС, Канадою та Великою Британією», – цитує колишнього дипломата «Голос Америки».

Одним з головних завдань цієї посади він бачить збереження санкцій проти Росії, щоб країна-агресор бачила – «санкції не зникнуть, допоки вона не дозволить настання миру в Україні та не забереться з Криму.

Окрім збереження існуючих обмежень, варто постійно збільшувати ціну агресії для росіян, вважає він. Волкер вважає, що більшість росіян підтримують її через обмеженість інформації, а за відсутності тиску засудили б «війну проти братів в Україні».

«Це непопулярна ідея в Москві, коли вони бачать, що російські солдати вбивають українських цивільних чи українських солдат. Люди не розуміють, чому російські солдати воюють проти їхніх братів в Україні. Саме тому Путін намагається тримати це прихованим, саме тому він не визнає відкритої військової операції, яку він там проводить», – зазначив він.

За словами Волкера, всередині російського суспільства є тиск, і його варто посилювати відносно війни в Україні. Колишній спецпредставник вважає, що якщо США вдасться до цих кроків та створять такі умови для Путіна, він може дійти висновку, що його політика щодо України має занадто велику ціну.

Обмін утримуваними особами та припинення обстрілів в Донбасі – два емоційних «гачки», на які Кремль ловив і ловить голову Української держави.

Гонитва за «успіхом» і «прогресом» веде Зеленського і його команду до підігрування Москві, втягування України в нав’язуваний російською стороною порядок денний замість пропозиції і просування власної – української.

Кремль таке завзяття ЗеКоманди напередодні місцевих виборів чудово розуміє і використовує у власних інтересах. Як саме, і про те, чи змусять Єрмак і Козак танцювати під «російську дудку» український парламент, читайте в матеріалах Тетяни Силіної «Жуйка«миру»» і « «Забута» мелодія для флейти».