Кравчук висловився про перенесення ТКГ

Питання перенесення майданчика фізичних зустрічей Тристоронньої контактної групи з Мінська має вирішуватися спільно всіма сторонами.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

За його словами, провідна роль у питанні перенесення переговорного майданчику у модератора, яким є ОБСЄ. Ані Україна, ані Росія не можуть самостійно ухвалити таке рішення. Він додав, що зараз ОБСЄ не бачить можливості у фізичних зустрічах.

“Росія запропонувала фізичну зустріч у Мінську, але пані (Хайді – ред.) Грау зробила відповідне подання, в якому зазначила, що через певні умови, зокрема, коронавірус, немає можливості. Ми рахуємося з такою позицією та дотримуємося її”, – розповів Кравчук.

Глава української делегації наголосив, що зараз Україна не ставить на переговорах питання про перенесення фізичних зустрічей ТКГ з Мінська.

“Ми говоримо про відеоконференцію, а для неї немає жодного значення, де вона буде проводитися”, – зазначив він.

Раніше, Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не йде на шантаж, але знаходить баланс для засідань Тристоронньої контрактної групи.

Раніше голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що Росія заблокує роботу ТКГ, якщо Верховна Рада не змінить постанову про місцеві вибори в Україні.18 вересня віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час години запитань до уряду заявив, що українська делегація у ТКГ з розумінням сприйме відмову парламенту змінювати чи уточнювати постанову ВР про проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу, але “якесь інше рішення” розширило б їй поле для маневру на переговорах.

Він додав, що рішення, яке підкреслить сприйняття Україною мінського процесу як наразі безальтернативного майданчика переговорів, підтвердить повноваження української делегації і продемонструє довіру до неї, дасть важливий сигнал нашим західним партнерам та міжнародним посередникам з ОБСЄ.

Росія під час засідання Тристоронньої контактної групи висунула Україні вимогу переглянути постанову ВР про проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу. У разі відмови розглянути це питання пригрозила заблокувати процеси щодо врегулювання на сході України, зокрема обмін полоненими та зустріч лідерів нормандської четвірки.

Після цього керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук направив до Верховної Ради лист щодо зміни постанови про місцеві вибори. За його словами, російську сторону не влаштовує те, що, відповідно до цієї постанови, проведення виборів неможливе на окупованих територіях України, а тільки на підконтрольній українській владі території.

Голова ВР Дмитро Разумков заявив, що звернення Кравчука передано профільному комітету.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що у питанні проведення виборів на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей Україна ніколи не піде на поступки, які підірвуть її територіальну цілісність чи європейський та євроатлантичний розвиток.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 30 липня призначив Кравчука головою делегації України в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.