В Україні поставлять на облік користувачів соцмережі “ВКонтакте”

Українська влада буде ставити на облік людей, що використовують російську соціальну мережу “ВКонтакте”, а в разі продовження поширення забороненого російського контенту вони будуть мати справу з Національною поліцією.

Про це в п’ятницю, 25 вересня, заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов, виступаючи на онлайн-конференції “Цифрова трансформація держави: перспективи і ризики кібербезпеки”.

Данилов нагадав, що 15 травня президент Володимир Зеленський продовжив на три роки заборону на доступ в Україні до низки російських соцмереж та інтернет-сервісів. Мова, зокрема, йде про “Однокласники”,” ВКонтакте”, “Яндексі” і Mail.ru. За словами представника РНБО, “ВКонтакте” дуже часто змінює проксі-сервери, що заважає її відстежувати.

У свою чергу заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров, якого цитує агентство “УНІАН”, нагадав, що використання забороненої на території України російської соцмережі є порушенням законодавства країни. За його словами, правоохоронні відомства зараз працюють над питанням закриття доступу до “ВКонтакте”. Гончаров додав, що питання блокування соцмережі на території України можливо вирішити тільки у взаємодії з іноземними партнерами на майданчиках, яких поширюють ці мобільні додатки (Google Play і App Store).

Заборона російських соцмереж в Україні
Навесні 2017 року тодішній президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО про блокування в Україні доступу до російських соцмереж “ВКонтакте”, “Однокласники”, ресурсів Yandex, Mail.ru, а також про заборону використання бухгалтерського програмного продукту 1С.

Деякий час тому представники “ВКонтакте” заявили, що обійшли блокування на території України і відновили роботу мобільного додатку для українських користувачів.

За оцінкою РНБО, російські спецслужби використовують “ВКонтакте” з метою збору даних про громадян України та інших осіб, які використовують додаток.