До КС надійшло подання Верховного Суду щодо того, чи можна притягувати до відповідальності Зеленського

На розгляд Конституційного суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду, в якому автор клопотання просить офіційного тлумачення ч.1 ст.105 Конституції в аспекті можливого притягнення президента України до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного порушення під час виконання повноважень.

Як інформує відділ комунікацій КС і правового моніторингу, подання надійшло до суду в п’ятницю, 25 вересня.

Крім того, до КС надійшло ще одно подання Верховного Суду, в якому просять перевірити на відповідність Конституції України положення п.3 розділу III “Прикінцеві та перехідні положення” закону України “Про визнання таким, що втратив чинність, закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” від 2 жовтня 2019 року №145-ІХ.

Зазначається, що з конституційним поданням можна ознайомитися на сайті КС у рубриці “На розгляді суду”.

Як повідомлялося, 18 вересня постанову про направлення до КС відповідного звернення затвердив пленум Верховного Суду.

За направлення конституційного подання проголосували 144 судді, присутні на пленумі, двоє суддів були проти.

3 червня під час візиту до Хмельницького Зеленський із делегацією випив каву в місцевій кав’ярні, яка, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, не могла приймати відвідувачів у приміщенні мінімум до 5 червня. Відповідне фото оприлюднила прес-служба президента.

10 червня Зеленський повідомив, що йому виписали штраф за порушення. Цю інформацію підтвердили і в поліції. Крім Зеленського, оштрафували також власника кафе й інших відвідувачів. Штраф за порушення карантину громадянами становить від 17 до 34 тисяч гривень, посадовцями – від 34 до 170 тисяч.

Додамо, що Зеленського штрафують вже не вперше: під час другого туру президентських виборів 21 квітня 2019 року,після голосування він показав на камеру заповнений бюлетень. Тоді його оштрафували на 850 грн.