У ЄС заявили про уповільнення реформ в Україні

У Євросоюзі констатували уповільнення темпу реформ в Україні в порівнянні з минулим роком після приходу Володимира Зеленського до влади.

Про це глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель написав у своїй статті на сайті Європейської правди.

“Обрання Володимира Зеленського президентом у квітні 2019 року було знаком рішучої готовності українців боротися проти корупції та послабити владу олігархів в країні. Його перші місяці на посаді характеризувалися “турборежимом”, коли парламент швидко приймав реформи, які довго буксували на місці. Проте, на думку багатьох оглядачів, останнім часом темпи реформ сповільнилися, зокрема виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію”, – зазначив Боррель.

За його словами, зміна уряду на початку березня і звільнення реформаторів стали тривожними сигналами про готовність протистояти корупційним інтересам.

“Не дивлячись на це, президент Зеленський продовжує залишатися джерелом надії: громадяни все ще очікують, що він втілить свої обіцянки щодо реформ і змін, з огляду на які він був обраний. У травні він продемонстрував лідерство у просуванні двох важливих і складних реформ, а саме земельної реформи і банківського закону”, – написав Боррель.

Нагадаємо, Боррель кількома днями раніше перебував з візитом в Україні. Під час прес-конференції він зазначив, що ситуація навколо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може вплинути на скасування безвізу Україні, проте це можливо не раніше наступного звіту про дотримання Україною вимог.