Карантин змінив спів птахів в Сан-Франциско

Карантин, введений через пандемію коронавіруса, вплинув не тільки на життя людей. Він також вплинув на поведінку пернатих: згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Science, карантин змінив стиль співу птахів в місті Сан-Франциско

Вчені спостерігали за поведінкою білого горобця. Раніше пташкам, які проживають в міському середовищі, для ефективної комунікації та пошуку пари було необхідно співати в три рази голосніше, ніж їх побратими в сільській або дикій місцевості. Зараз необхідність у надмірній гучності у горобців відпала: за словами вчених, рівень шуму (в основному, від дорожнього трафіку) помітно знизився і в ряді районів його можна порівняти з рівнем 1950-х років.

Зменшення шуму в міському середовищі призвело до того, що змінилась якість співу птахів: звучання стало більш м’яким, а спів – містить в собі більше інформації. При цьому в два рази зросла дистанція, на яку розноситься пташиний спів, що має підвищити шанси виробів знайти собі пару.

Орнітолог з Манчестерського університету Сью Енн Золлінгера зазначила, що дослідження показує, як деякі тварини можуть легко пристосовуватися до умов, що змінюються; вона також допустила, що зі зниженням рівня шуму в місто можуть повернутися деякі види, які раніше були змушені покинути свої звичні місця проживання.