В органах безпеки ФРН виявлено сотні потенційних екстремістів

В органах безпеки Німеччини працюють понад 350 осіб, які, ймовірно, поділяють праворадикальні погляди.

Це випливає з доповіді Федерального відомства з охорони конституції, проект якого опинився в розпорядженні редакції газети Welt am Sonntag. Про зміст документа видання повідомляє в публікації за неділю, 27 вересня.

Це перша доповідь такого роду, підготовлена відомством. У ньому аналізується ситуація у Федеральній службі розвідки BND, службі військової контррозвідки MAD, Федеральному відомстві у кримінальних справах, Федеральної поліції, в поліції 16 федеральних земель, а також в земельних відомствах з охорони конституції за період з початку січня 2017 року по кінець березня 2020 року. У цих відомствах в Німеччині працюють в цілому близько 300 тисяч співробітників.

Щоб отримати уявлення про наявність в органах співробітників, потенційно поділяють праворадикальні погляди, у Федеральному відомстві з охорони конституції проаналізували опитувальники, заповнені в кожному з відомств.

Як пише Welt am Sonntag, найбільше число випадків, в яких виникає підозра про наявність у співробітників праворадикальних поглядів, було виявлено у федеральній землі Гессен. За даними Міністерства внутрішніх справ землі, це пов’язано з тим, що в Гессені протягом останніх двох років особливо інтенсивно велася перевірка в цьому напрямку.

За останні три роки в цій федеральній землі щодо силовиків 59 разів приймалися службові запобіжні заходи або запобіжні заходи в рамках трудового права. У 29 випадках, за даними газети Welt am Sonntag, справи були закриті. 11 справ закінчилися звільненнями або покаранням у вигляді неприсвоєння провинився статусу чиновника, власники якого в Німеччині мають ряд соціальних пільг.

В останні місяці в Німеччині неодноразово ставало відомо про випадки, в яких співробітників правоохоронних органів підозрювали в тому, що вони поділяють праворадикальні погляди. Так, у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія був виявлений правоекстремістський чат, членами якого були поліцейські. Ще один випадок, в якому поліцейського запідозрили в тому, що він поширював в чаті заяви правоекстремістського спрямування, був виявлений 25 вересня в Лейпцигу.

За даними Welt am Sonntag, доповідь Федерального відомства з охорони конституції має бути опублікована в жовтні. Раніше міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеєхофер (Horst Seehofer) відхилив вимогу ряду опозиційних політиків, правозахисних і громадських орагнізацій про проведення розслідування на тему расизму в поліції під приводом того, що зараз готується відповідна доповідь.